Letní drama u řeky

Krásný letní den a počasí láká ven, tak si Michal a Šárka vyrazili k řece. Michal vždy s nezbytným telefonem v ruce má o zábavu postaráno. Jenže Šárka se začíná nudit.

„Jdu do vody,“ ohlásila Šárka a už se hrne k řece. Michalovi se do vody moc nechce, je to studené a mokré, na břehu je líp. Sedí a myslí si na svoje jedničky a nuly. Jenže najednou se něco děje. Šárka plave nějak divně. Mrská se na jednom místě a každou chvíli se zanořuje pod vodu. To nevypadá dobře.

Ona se topí! Michal neváhá ani chvilku. Musí tam skočit a Šárku vytáhnout. Běží ke břehu a chystá se skočit do vody. Jenže ho někdo zachytí. „To nemůžeš,“ tahá ho Terka zpátky.

„Ale ona se topí!“ opakuje Michal. „Pojď, pomůžeme jí!“ Terka ukazuje na míč v síti zavěšený na břehu. Michal to pochopí během chvilky.

Michal rychle vezme míč a vrací se s ním ke břehu. Hlídá si lano a míč hází Šárce.

Ta už je pořádně vyčerpaná, ale chytne se míče a Michal ji lehce dotáhne ke břehu.

„Dostala jsem křeč, nemohla jsem plavat, bylo to děsný,“ fňuká Šárka na břehu. Ale teď už je vše v pořádku. Šárka si pro příště bude dávat větší pozor a Michal ví, že skákat pro někoho do vody není vždy jediná možnost na záchranu.