Co se může stát o prázdninách

Vojtíškovi jsou docela obyčejná česká rodina se sedmiletým synem Davidem a čtrnáctiletou dcerou Terezou. Od ostatních je odlišuje snad jen to, že se jim častěji stávají neuvěřitelné věci. To takhle jednou Vojtíškovi vyrazili na společnou dovolenou…

Výstražný trojúhelník

_trojuhelnik

Vojtíškovi se především postarali o zabezpečení místa dopravní nehody. Havarované auto totiž bylo na nebezpečném místě za terénním zlomem. Označili ho výstražným trojúhelníkem a počkali na příjezd pomoci.

Opilí vodáci

_hospoda

Pak už bez dalších komplikací dorazili na místo s domluveným ubytováním a dovolená plná zážitků mohla začít. První výlet se zastávkou ve vodácké hospůdce vyvolal mírné rozpaky. Mladíkům, značně posilněným pivem, se totiž Tereza ohromně zalíbila. Ta si ale z jejich zájmu naprosto nic nedělala, a tak se pokračovalo v plavbě na kánoích.

Havárie na silnici

_havarie

Ujeli sotva pár kilometrů a už se stali svědky dopravní nehody. Pán za volantem na tom nebyl zdaleka tak špatně jako jeho auto. Nutně si ale potřeboval zakouřit. Tatínek mu to v žádném případě nedovolil, mohlo by to být nebezpečné.

Hozené lano

_splav

Jenže u nejbližšího jezu čekalo na Vojtíškovy nemilé překvapení. Jeden z Tereziných obdivovatelů spadl do vody a nemohl ven. Naštěstí tatínek neztratil hlavu a mladému muži duchapřítomně hodil lano. Ten se chytil a nechal se vytáhnout ke břehu. Měl opravdu velké štěstí a asi si příště před cestou na lodi pivo nedá.

Nečekaný kolaps

_kolaps

Vojtíškovi si po vodáckém dobrodružství chtěli odpočinout. Jako další výlet tedy zvolili jen pěší procházku do nejbližší vesnice. Jenže i tam se stalo něco nečekaného. Starý pán, který šel na nákup, se zhroutil a zůstal bezvládně ležet na zemi. Maminka Vojtíšková je naštěstí zdravotní sestra, takže zareagovala bleskurychle. Pomocí mobilního telefonu okamžitě přivolala záchranáře.

Oživovací akce

_ozivovani

Pak hned začala starému pánovi stlačovat hrudník, tedy provádět masáž srdce. Záchranáři přijeli po krátké době a pána se jim povedlo oživit.

Zlá vosa

_vosa

Přes veškeré snažení ale občas k nějakému karambolu dojde. A David i z drobného bodnutí vosou dokáže udělat událost roku. Maminka mu štípanec ochladila a za chvíli bylo po křiku.

Létající hrušky

_hrusky

Úplně samostatnou kapitolou je David. Funguje jako magnet na úrazy. Některým se ale povede předem zabránit. Třeba jako tenkrát, když seděl v autě a za sebou měl náklad přepravek s hruškami. Kdyby je tatínek nezajistil, mohlo se klidně stát, že by hrušky při prudkém brzdění zezadu ostřelovaly Davidovu hlavu. To by tedy vážně nechtěl.

Zbytečný náklad

_naklad

Vandr do lesa nesla Tereza těžce. Doslova. Hlavně kvůli všem „nepostradatelným věcem“, které si na cestu zabalila. Nechtěla si nechat vymluvit, že kulmu a boty na podpatku v lese opravdu nebude potřebovat.

Čistá voda léčí

_voda_oko

Písek v oku byla další nepříjemná událost, maminka ale včas zasáhla. Davidovi oko vypláchla proudem čisté vody, takže mohl pokračovat v lumpárnách.

Klíště musí ven

_kliste

A aby toho nebylo málo, Tereza po návratu na chatu zjistila, že si z lesa přinesla klíště. Naštěstí se jí s pomocí maminky podařilo klíště hladce odstranit. I tak si ale Tereza další výlety do přírody nejprve pořádně rozmyslí.

Vstříc dobrodružství

_papa

Konec dobrý, všechno dobré. Vojtíškovi úspěšně zvládli svoji dovolenou a vyrážejí vstříc novým zážitkům. Ať jsou jen příjemné. Ty jejich, i ty tvoje.