Co se může stát o prázdninách

Vojtíškovi jsou docela obyčejná česká rodina se sedmiletým synem Davidem a čtrnáctiletou dcerou Terezou. Od ostatních je odlišuje snad jen to, že se jim častěji stávají neuvěřitelné věci. To takhle jednou Vojtíškovi vyrazili na společnou dovolenou…

Výstražný trojúhelník

Vojtíškovi se především postarali o zabezpečení místa dopravní nehody. Havarované auto totiž bylo na nebezpečném místě za terénním zlomem. Označili ho výstražným trojúhelníkem a počkali na příjezd pomoci.

Opilí vodáci

Pak už bez dalších komplikací dorazili na místo s domluveným ubytováním a dovolená plná zážitků mohla začít. První výlet se zastávkou ve vodácké hospůdce vyvolal mírné rozpaky. Mladíkům, značně posilněným pivem, se totiž Tereza ohromně zalíbila. Ta si ale z jejich zájmu naprosto nic nedělala, a tak se pokračovalo v plavbě na kánoích.

Havárie na silnici

Ujeli sotva pár kilometrů a už se stali svědky dopravní nehody. Pán za volantem na tom nebyl zdaleka tak špatně jako jeho auto. Nutně si ale potřeboval zakouřit. Tatínek mu to v žádném případě nedovolil, mohlo by to být nebezpečné.

Hozené lano

Jenže u nejbližšího jezu čekalo na Vojtíškovy nemilé překvapení. Jeden z Tereziných obdivovatelů spadl do vody a nemohl ven. Naštěstí tatínek neztratil hlavu a mladému muži duchapřítomně hodil lano. Ten se chytil a nechal se vytáhnout ke břehu. Měl opravdu velké štěstí a asi si příště před cestou na lodi pivo nedá.

Nečekaný kolaps

Vojtíškovi si po vodáckém dobrodružství chtěli odpočinout. Jako další výlet tedy zvolili jen pěší procházku do nejbližší vesnice. Jenže i tam se stalo něco nečekaného. Starý pán, který šel na nákup, se zhroutil a zůstal bezvládně ležet na zemi. Maminka Vojtíšková je naštěstí zdravotní sestra, takže zareagovala bleskurychle. Pomocí mobilního telefonu okamžitě přivolala záchranáře.

Oživovací akce

Pak hned začala starému pánovi stlačovat hrudník, tedy provádět masáž srdce. Záchranáři přijeli po krátké době a pána se jim povedlo oživit.

Zlá vosa

Přes veškeré snažení ale občas k nějakému karambolu dojde. A David i z drobného bodnutí vosou dokáže udělat událost roku. Maminka mu štípanec ochladila a za chvíli bylo po křiku.

Létající hrušky

Úplně samostatnou kapitolou je David. Funguje jako magnet na úrazy. Některým se ale povede předem zabránit. Třeba jako tenkrát, když seděl v autě a za sebou měl náklad přepravek s hruškami. Kdyby je tatínek nezajistil, mohlo se klidně stát, že by hrušky při prudkém brzdění zezadu ostřelovaly Davidovu hlavu. To by tedy vážně nechtěl.

Zbytečný náklad

Vandr do lesa nesla Tereza těžce. Doslova. Hlavně kvůli všem „nepostradatelným věcem“, které si na cestu zabalila. Nechtěla si nechat vymluvit, že kulmu a boty na podpatku v lese opravdu nebude potřebovat.

Čistá voda léčí

Písek v oku byla další nepříjemná událost, maminka ale včas zasáhla. Davidovi oko vypláchla proudem čisté vody, takže mohl pokračovat v lumpárnách.

Klíště musí ven

A aby toho nebylo málo, Tereza po návratu na chatu zjistila, že si z lesa přinesla klíště. Naštěstí se jí s pomocí maminky podařilo klíště hladce odstranit. I tak si ale Tereza další výlety do přírody nejprve pořádně rozmyslí.

Vstříc dobrodružství

Konec dobrý, všechno dobré. Vojtíškovi úspěšně zvládli svoji dovolenou a vyrážejí vstříc novým zážitkům. Ať jsou jen příjemné. Ty jejich, i ty tvoje.