Sportovní gen: světoví hrdinové
Dobrý výsledek sportovce nedělá. Odhodlání, disciplína i smysl pro fair play jsou to, proč jim tolik fandíme. Každý má přitom vlastní příběh, který ho dostal na vrchol i do povědomí publika. Vybrali jsme pár šampionů, kterým právem patří velký obdiv.

Usain Bolt: Nejlepší z nejlepších
Tenhle chlapík by snad předběhl i nosorožce. Jamajský čahoun umí totiž upalovat až 44 km/h, což z něj dělá nejrychlejšího člověka v historii. A také jednoho z nejmladších rekordmanů. Když pokořil ten první, nebylo mu ještě ani 22 let. Při závodu na sto metrů si to v průměru sviští 38 km/h a k tomu, aby si doběhl pro zlatou, mu stačí pouhých čtyřicet kroků. I proto má pusu věčně od ucha k uchu a rád si dělá legraci ze všeho možného. Proslavil se třeba vtípkem, při kterém nechal vyhrát v závodu britského prince Harryho.
Michael Phelps: Zázrak přírody
Doplaval si už pro 28 zlatých olympijských medailí. Američan Michael Phelps je ve vodě mnohem víc doma než na suchu, z části i proto, že odporuje základním přírodním principům. Narodil se s nezvykle dlouhým trupem, širokým hrudníkem, krátkýma nohama a obrovským rozsahem paží. Má také ohromnou genetickou výhodu, v jeho svalech se totiž téměř netvoří laktát – kyselina, po které nepříjemně tuhnou svaly. Aby se udržel ve formě, uplave 80 kilometrů za týden. V bazénu proto tráví neuvěřitelných 6 dní v týdnu, 6 hodin denně. Do toho baští tuny jídla a zdá se, že už ho nikdy nikdo netrumfne.
Roger Federer: Dobrák od kosti
Švýcarský sympaťák je považován za nejlepšího hráče v historii tenisu vůbec. Už jako malý se rád proháněl po různých hřištích. Miloval fotbal, skóroval v badmintonu a basketu, až skončil na kurtu s tenisovou raketou. Na antuce válí dodnes, za svou kariéru si vybojoval tolik výher a ocenění, že by to vydalo na samostatný článek. Není to ale jenom lamač rekordů, hodně se stará také o charitu, pomáhá třeba znevýhodněným lidem a často věnuje velké peníze na oblasti postižené katastrofami. Prostě správňák, jak se patří.