Sporty, co frčí

Kila navíc se nosila snad naposledy v baroku. Kdo chce být in, musí být také fit! Dobrá fyzička, pěkně pevné svaly a zdravý jídelníček jsou momentálně v kurzu. Podívej se, co dalšího ve sportovním světě ještě letí!

Close up image of female snowboarder making jump in snowy mountains

Nové sportovní disciplíny se klubou na svět rychleji než houby po dešti. Mnohé z nich tak ještě ani nemají české názvy. Některé jsou náročnější, jiné si můžeš rovnou zahrát na zahradě. Mrkni se, které pohybové aktivity hýbou sportovním světem.

DRONEBOARDING

Na tento super nápad nedávno přišli v Lotyšsku: vyrobili dron silný natolik, že dokáže s přehledem utáhnout dospělého člověka. Ten má přitom na nohách snowboard a spokojeně se nechá vozit po sněhu. Profi snowboarďáci jsou tímto nápadem nadšení a jeho vývojáři dokonce uvažují, že by se dal použít nejen k zábavě, ale i při záchranných akcích vysoko v horách.

SPIKEBALL

Baví tě ping-pong? Pak si užiješ i spikeball. Nehraje se na stole, ale na malé síťové trampolínce, která je postavená mezi dva týmy o dvou hráčích. Ti se při hře rukama strefují do malého míče tak, aby ho protihráči nebyli schopní odehrát zpátky na síť. Super je, že hrací plochu složíš do batůžku na záda a můžeš si tedy pinknout i s rodiči na dovolené nebo s kamarády na táboře.

FOOTGOLF

Fotbal a golf v jednom? A proč vlastně ne! Tenhle podivný sportovní hybrid se hraje na upraveném golfovém hřišti. Rozdíl je v tom, že jamky jsou rozšířené tak, aby se do nich vešly fotbalové míče. Hráči je do nich musí dostat co nejmenším počtem kopů. Je to o dost levnější než klasická hra na greenu, ušetříš totiž na golfových holích!

KANJAM

Ke kanjamu ti stačí létající talíř a dva plastové koše vzdálené 15 metrů od sebe. Hraje se ve dvoučlenných týmech, cílem je zasáhnout protivníkův koš. Bezva legrace na prázdniny!

SPEEDMINTON

Jak jsi možná odhalil, jde o zkratku oficiálního názvu speed badminton. Pochází ze sousedního Německa a je kombinací squashe, tenisu a badmintonu, proto se mu taky někdy říká crossminton. Ke hře stačí rakety a speciální superrychlé košíčky (takzvané speedery), žádnou síť nepotřebuješ. Hlavní motto zní „kdykoli a kdekoli“, zahrát si můžeš na trávě i na pláži, ve dne v noci!