Už 100 let nečekáme, až pomůže Někdo jiný

Ke kulatým narozeninám dostal Český červený kříž nové video. Spíš než reklama je to ale pořádně mrazivý vzkaz, který se dotýká každého z nás. Koukněte, co se dělo na natáčení našeho nového spotu…

_100let-necekame

Kdo je Někdo jiný?

Když před námi stojí nepříjemný úkol nebo zodpovědná činnost, často se spoléháme, že to za nás udělá Někdo jiný. Každý z nás ho zná, ale nikdo ho nikdy neviděl. Svěřili byste někomu takovému životně důležitý úkol? Někdo jiný by se nám hodil, když jde třeba o úklid nebo o venčení psa. A co teprve při životně důležitých okamžicích, jakými jsou darování krve nebo dokonce záchrana života. Jenže Někdo jiný neexistuje. Nespoléhejte se na něj. Je to na vás.

www.100letcck.cz

 

„Někdo jiný“ komunikuje nejdůležitější poslání Českého červeného kříže – pomáhat ostatním. Vytvořila ji reklamní agentura Comtech_Can, která s organizací spolupracuje už od roku 2007.

„Dost lidí spoléhá na to, že se vždy najde někdo jiný, kdo pomůže. To chceme změnit,“ vysvětlují autoři z agentury Comtech_Can.

Wolfberg je režisérská dvojice Jan Kalvoda a Přemek Ponáhlý. V reklamním průmyslu se pohybují od roku 2008. Rádi do svých spotů a filmů vnášejí jedinečný vizuální styl, suchý humor nebo svěží příběhy, ale také netradiční postupy a alternativní filmové techniky. A tohle všechno vložili i do videa Českého červeného kříže.

Tým kampaně Někdo jiný

  • kreativní agentura: Comtech_Can
  • produkční agentura: Boogie Films
  • režie spotu: Wolfberg